Все буде Україна!


Увічнення пам'яті Олександра Клименка


1 вересня 2023 року в ДНЗ «ЗПЛ» відбулося  відкриття пам’ятної дошки Герою, справжньому патріоту, захиснику держави, який загинув у боротьбі за незалежність, захищаючи суверенітет і територіальної цілісності нашої держави, випускнику нашого закладу Олександру Руслановичу Клименку. Він віддав найцінніше – своє життя – за право жити на вільній українській землі!

Почесне право відкрити меморіальну дошку надали матері загиблого хлопця - Любові Григорівні та сестрі Юлії.



Освячення меморіальної дошки провів настоятель храму УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці отець Іван Проць.



Олександр Русланович Клименко народився 13 лютого 2000 року в селі Луківка Катеринопільського району Черкаської області. З дитинства захоплювався технікою, мав до того великий хист. А вабила його залізниця, особливо великі потужні локомотиви, які нею курсували, тому після10- го класу Новоселицької середньої школи їде навчатися до міста Знам’янки. З першого вересня 2016 року до червня 2019 року Олександр навчався в ПТУ №12 за професією «Слюсар з ремонту рухомого складу . Помічник машиніста тепловоза». Вихований, спокійний, добрий, врівноважений, розсудливий, стриманий у спілкуванні, здатний до взаємодопомоги відразу стає активом групи, завойовує авторитет і повагу одногрупників. Навчатися Олександру подобалось. Він старанно вивчав не лише те, що задавали на уроках, а й цікавився новими досягненнями техніки. На захист дипломної роботи підготував діючу монтажну схему «Запуск тепловоза 2Т 1 ОМ». Жвавий, веселий, завжди активний брав участь майже в усіх заходах, що проводилися в групі, навчальному закладі, місті та області. Предметні тижні, професійні конкурси, зокрема «Кращий з професії», тижні з охорони праці, правил дорожнього руху, конкурс пісні і строю, обласний семінар з захисту вітчизни… За активну участь у цих заходах отримував подяки і грамоти. Захоплювався Олександр і спортом. Активний учасник командної гри у футбол, волейбол. Брав участь у ліцейних змаганнях та змаганнях на рівні міста й області.

Коли розпочалася війна пішов добровільно до Збройних Сил, хоча йому й говорили: «Це не твоє, не йди». Воював у 72 ОМБР імені Чорних Запорожців. Загинув 22 червня 2022 року.



В листопаді 2023 року мати Олександра Клименка за власні кошти встановила спортивні тренажери для здобувачів освіти ДНЗ «ЗПЛ».

Історія міста Знам'янка

 Зна́м'янка — місто в центральній Україні, адміністративний центр Знам'янської міської громади Кропивницького району Кіровоградської області. У кожного населеного пункту є те, по чому воно відрізняється серед інших. Є така візитна картка і у міста Знам’янки - то Чорний ліс та залізниця. Роком заснування Знам’янки, як населеного пункту, вважається 1869 рік, коли тут з’явилась залізнична станція. Перший вокзал Знам’янка збудовано на станції Знам’янка - Сортувальна у 1889 році. У 1954 р. Новий вокзал Знам’янка здано в експлуатацію. У 2002-2003 р.р., під час будівництва швидкісної траси “Київ - Дніпропетровськ”, виконано повну реконструкцію вокзалу Знам’янка.
  Для вас, здобувачі освіти Знам’янського професійного ліцею, пропоную взяти участь у вебквесті з історії міста. Після виконання всіх завдань, ви повинні дати відповідь: який рік викарбуваний на будівлі залізничного вокзалу м.Знам’янка, Кіровоградської області.



День Збройних сил України

Це святковий день на честь ЗСУ, встановлений постановою Верховної Ради України у 1993 році. Щорічно відзначають 6 грудня – в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні сили України». А щец ей день збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР.

Ще до російсько-української війни, цей день відзначався урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, відбувалися урочисті збори, церемонії вручення державних нагород, святкові концерти, а також феєрверки у містах розташування керівних центрів українського війська.

Починаючи з 2009 року, до Дня Збройних сил України присуджується Премія імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в декількох номінаціях.

Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ – це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.


Незламне прагнення до волі

Незламне прагнення до волі. Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2022/2023 навчальному році / укладачі: Юлія ФЕДОРОВА, Сергій ПЛЯКА. – Кропивницький : КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2022. – 184 с.

Розроблені інформаційно-методичні матеріали допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2022/2023 н.р. та сприятимуть формуванню в учнівської молоді патріотизму та гуманізму, поваги до історико-культурного надбання і традицій українського народу, свободи та готовності до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Запропоновані інформаційно-методичні матеріали доповнено значною кількістю інтернет-ресурсів, що сприяє подальшому їх використанню у системі виховної роботи закладів освіти. Онлайн-платформа проєкту "Незламне прагнення до волі"


  Степан Іванович  Чобану - Герой України


Комментариев нет:

Отправить комментарий