воскресенье, 3 января 2021 г.



10 книг для різдвяного настрою

 



Книги — один із кращих способів поринути в атмосферу фантастики, пригод, детективів чи романтики. Не виняток — і Різдво. Пропоную книги, що допоможуть ще більше відчути атмосферу Різдва.

 



Микола Гоголь «Ніч перед Різдвом»

Микола Гоголь (1809 —1852) — видатний український письменник, який писав російською мовою і став класиком російської літератури. Читаючи «Ніч перед Різдвом», охоче віриш давній легенді, за якою перші свої твори Гоголь писав по-українськи. У цій юнацькій повісті ще мовби не розірвано ту родову пуповину, що пов’язувала нащадка козацького полковника з рідною землею. У «Ночі перед Різдвом» нечиста сила ще легко вміщається в козацькій кишені.

«Ніч перед Різдвом» — напевно, найказковіша та найчарівніша повість Миколи Гоголя, яка ввійшла до збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки».

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=9

 


 
 

Чарльз Діккенс «Різдвяна пісня в прозі»

Немає у світовій літературі більш відомого твору, присвяченого Різдву, ніж "Різдвяна пісня в прозі" Чарльза Діккенса. Її величезна популярність сприяла тому, що Різдво стало головним святом Вікторіанської Англії, часом доброго веселощів і благодійності.
Історія старого скнари Ебенезіра Скруджа і його перетворення після містичного візиту Джейкоба Марлі і Примар Різдва була написана досить швидко, всього за шість тижнів. Одночасно Діккенс працював над главами "Мартіна Чезелвіта". Працюючи над Песнью, Діккенс переслідував амбітні плани, але він і уявити собі не міг, який величезний вплив надасть ця невеличка повість на все світове мистецтво, на світогляд людей в усьому світі, до такої міри, що сам Діккенс стане асоціюватися з Різдвом, а ім'я його героя Ебенезіра Скруджа стане одночасно і символом Різдва і синонімом скупості.

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=220



 

Том Флетчер «Різдвозавр» 

Хлопчик Вільям просить у Санти на Різдво динозавра і навіть не підозрює, чим обернеться його прохання. Гортаючи сторінки цієї веселої динамічної пригодницької книжки британського письменника і музиканта Тома Флетчера, ви довідаєтеся, хто допомагає Санті на Північному полюсі і хто намагається вполювати північних оленів, як з ненависті народжується дружба і чому містер Трандл понад усі свята любить Різдво. І, звісно, познайомитеся з найфантастичнішим книжковим героєм – Різдвозавром.



 

Соломія Савка «Містерія Різдва»

Ця книжка — про тепло і затишок родинного свята. Про цінності та традиції, що єднають покоління. Бо Різдво — найтаємничіше та найочікуваніше свято для українців. Ця книжка, немов та торба міхоноші, наповнена рецептами святвечірніх страв, колядками і віршами, без яких немислиме свято-дійство Різдва. Вона стане чудовим подарунком вашим рідним та близьким і допоможе власноруч створити атмосферу свята у вашому домі.

 

 



Фенні Флегг «Різдво і червоний кардинал»

 

 Наляканий лікарським діагнозом Освальд Т.Кемпбелл біжить з холодного і сирого Чикаго на південь, в гостинний Загублений Струмок, де збирається зустріти своє останнє Різдво. Нічого хорошого від глушини він не очікує, але реальність виявляється зовсім не такою, який він собі її уявляв. Життя в Загублений Струмку хоч і розмірене, але вельми незвичайна і навіть дивна. І жителі містечка теж вельми незвичайні. Листоноша доставляє кореспонденцію на човні. У єдиному магазинчику господарює маленька червона пташка на ім'я Джек. Дами містечка таємно творять добро, об'єднавшись в езотеричне товариство під назвою «Великі Горошинки». А сам Освальд виявляється раптом головною фігурою місцевої світського життя. Разом з наближенням Різдва починають відбуватися дивні події, які змінять життя не тільки Освальда, але і всіх мешканців Загубленого Струмка.

Роман Фенні Флегг - дивна, тепла різдвяна казка, повна самого звичайного чарівництва, яке під силу багатьом, варто тільки дуже захотіти. Книга для всіх, хто знудьгувався по доброму слову і красивою історії.


 

Ярослава Терлецька і Галина Петросаняк         «Різдвяний янгол»

Ці історії переносять у Карпати і в Різдво, як машина щастя. Адже саме там щастя було найоднозначнішим — у карпатському дитинстві Ярослави Терлецької і Галини Петросаняк. Тут органічно сплітаються казкові сюжети, гуцульський дух і старовинні коляди. Ця книжка зігріє душу і дітей, і дорослих.
Подробнее на livelib.ru:

 

 

 


Старк Ульф «Різдво у лісі»

Герой цієї книжки – гном Буркотун, розсердившись через втрачену шапку і рукавиці, не хотів святкувати Різдво. Та попри буркотливий характер і невдоволення усім довкола напередодні свята Буркотун робить багато дрібних і великих добрих справ. Він рятує джмеля, який може загинути від холоду. А ще – дає прихисток кроленятам, що в завірюху відбилися від дому, шукаючи гнома, без якого Різдво не настане. Чи вдасться вухастикам зустріти свято в родинному затишку – читайте у різдвяній казці відомого шведського письменника Ульфа Старка, яку дивовижно проілюструвала Ева Еріксон.

https://www.rulit.me/books/rozhdestvo-v-lesu-read-511242-1.html

 



Дара Корній «Диво на Різдво»

 

У різдвяну ніч стаються дива: зорі сяють яскравіше, зимове повітря набуває казкового присмаку, починаються найцікавіші пригоди. Завжди хочеться подовжити цю радість, вловити невагомий, особливий різдвяний настрій. Зробити це дуже просто — різдвяний дух є в кожному оповіданні цієї збірки. Поряд з її героями відчуваєш красу і магію свята. Вони залюбки стають провідниками у світ, сповнений добра та любові. Ці історії солодкі, як мандаринки, зігрівають, як імбирний чай з медом, дарують надію, як перша різдвяна зірка. Щасливого Різдва!

 


 

 Свен Нурдквист «Різдвяний гном»

 

"Не можна забагато обіцяти, – не раз думав дідуньо Петсон, коли пообіцяв котові Фіндусу, що до них на Святвечір прийде різдвяний гном. – Адже на світі немає ніяких гномів". Та потім нишком від кота він вирішив змайструвати гнома, який міг би рухатися й говорити. Та невдовзі змушений був визнати, що взявся за непосильне завдання. Ті кілька тижнів перед Різдвом були дуже незвичні. Петсон здебільшого проводив час у столярні – все обмірковував і майстрував, тож у Фіндуса з'явилося відчуття, ніби його покинуто напризволяще. А ще йому було цікаво, хто той химерний невеличкий дідусь, що до них навідувався? Та попри все до Фіндуса таки прийшов…




 

Дж. Р. Р. Толкін «Листи різдвяного діда»

 

Щороку в грудні дітям Дж. Р. Р. Толкіна приходив конверт зі штемпелем Північного Полюса, а всередині — лист, написаний химерним тонким почерком і оздоблений чудовими кольоровими малюнками. Всі ці листи були від Різдвяного Діда і розповідали дивовижні історії про життя на Північному Полюсі: як північні олені зірвалися з прив’язі й порозкидали подарунки по всій околиці; як безталанний Білий Ведмідь видерся на крижаний полярний шпиль і гепнувся звідти на будиночок Різдвяного Діда, провалившись крізь дах; як той Ведмідь розбив Місяць на чотири шматки, і через це Місячанин упав із неба в Дідів садок; як велися війни з полчищами капосних…

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий